Proč využít dotace

Od roku 2022 nebude podle platného zákona o ovzduší v ČR možné provozovat v domácnostech staré neekologické kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy-to je více než 80 % kotlů vytápějící rodinné domy, již nyní si máte možnost pořídít za peníze z evropských fondů úspornější, ekologičtější a komfortnější tepelnou techniku, za velice výhodných podmínek a to zcela bez jakýhkoliv závazků!
Pokud se rozhodnete i po 1.lednu 2022 provozovat Váš vysokoemisní kotel na tuhá paliva, budete za jeho provozování finačně pokutování!

Odkaz na aktuální informace ke kotlíkovým dotacím:

Třída kotle 1 a 2 jsou převážně kotle dělány svépomoci, bez typových štítků a většina kotlů do roku výroby 2010 např. Dakon Dor, Dakon UR, Dakon FB, Viadrus U 22, U 24, U 26, Emka, Pluto atp

Třída kotle (emisní třída) vypovídá o množství vypuštěných emisí do ovzduší, platí čim vyšší číslo tím méně vypouštěných emisí.

Dále pak od 1.ledna 2017 začína být v platnosti povinnost provádět revize kotlu na tuhá paliva, platnost kontroly je 2 roky.

Pro koho je dotace určená

Pro fyzické osoby, vlastnící rodinný dům o nejvýšše 3 bytových jednotkách, který je vytápěn převážně kotlem na tuhá paliva.

Podrobné podmínky dotace.

6 kroků ke kotlíkové dotaci