Otázky a odpovědi

Proč bych měl měnit kotel, když topím dřevem-ekologicky a utrácet peníze za nový kotel.
Mám kotel Emka ŽDB Bohumín z roku 1960, žádný typový štítek nemá s kotlem jsem spokojen a měnit ho nechci.
Jaroslav Tvrdý, Třinec

Pane Jaroslave,

textem na této webové prezentaci se Vás nechtěl nikdo dotknout, pouze tlumočíme informace Státniho fondu životního prostředí a Moravskoslezského kraje, kotel Emka je nadčasový, s téměř neomezenou životností ale když pominu emise, které vypouští má vysokou spotřebu paliva a nízkou účinnost.
Využití dotace je čistě na Vás, výměnu kotle Vám nikdo nenařizuje ale pravděpodobně budete muset hradit nějaký typ ekologické daně (např. ekologická daň na vozidla při převodu).

Václav Pekař

Pane Pekaři,

bydlím s babičkou v rodinném domě, máme ale na domě úvěr, můžeme využít dotace?

Děkuji za odpověď
Jana Nováková, Ostrava

Paní Nováková,

pravděpodobně máte na rod.domě zapsáno zástavní právo, pokud nemáte exekuci případně zást.právo soudcovské je to určitě možné.

Pěkný den Václav Pekař

Líbí se mi modelové příklady, mám zájem o kotel Attack FD Automat, můžete mi o něm sdělit něco bližšího?
Bořek, Karviná

Pane Bořku,

kotel Attack FD Automat, bude patrně jediný litinový kotel zaregistrovaný v seznamu dotačních kotlů, bude mít pravděpodobně vyšší životnost oproti plechové konkurenci, v podstatě se jedna o Dakon FB2 Automat-identické kotlové těleso, jiná řada regulace a jiná kapotáž kotle.

Regulace tohoto kotle umí 2 topné okruhy (například klasické radiátory a podlahové topení), řízené nabíjení bojleru TUV a samozřejmě spojení s pokojovým termostatem, jediné menší negativum vidím ve výkonu kotle 25 kw je docela naddimenzovaný, asi se nevyhnete spojení s akumulační nádobou (která je samozřejmě zahrnutelná do dotace a to včetně instalace)

Václav Pekař


Mohu si namontovat kotel sám, cena za montáž se mi zda vysoká ?

Lacina, Hnojník

 

Pane Lacino,

cena za montáž a uvedení do provozu je srovnatelná s konkurencí, kotel si každopádně můžete instalovat a uvést do provozu sám, důrazně Vás ovšem upozorňuji na povinnost instalace a uvedení do provozu osobou proškolenou výrobcem, pokud tak neučiníte ztrácíte plnou záruku!

Dále pak  při čerpání dotace  doložit  tyto dokumenty: certifikát o proškolení výrobcem a profesní způsobilosti registrované u Ministerstva průmyslu a obchodu, zde Vám přikládám odkaz jaké z toho mohou plynout sankce

Závěrem sděluji, že při nákladech instalace ve výši 12000,-Kč se podílíte pouze ve výši 5 % tedy 600,-Kč, 11400,-Kč se hradí z OP životní prostředí..

V případě, že něčemu nerozumíte můžete mi zavolat 777 698 398


S pozdravem Václav Pekař

6 kroků ke kotlíkové dotaci